VÝSTAVA ZIKMUND100 VE ZLÍNĚ

Letošní rok se nese v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně ve znamení mimořádného životního jubilea cestovatele Miroslava Zikmunda. K jeho stým narozeninám už proběhla řada akcí a v tuto chvíli je na obzoru nová s rozměrem přesahujícím do současnosti.

od 01.06.2019 do 31.07.2019 Návštěvníci Zlína a obdivovatelé fenoménu H+Z mají k dispozici nejen cestovatelskou část stálé muzejní expozice Princip Baťa ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU. V sobotu 1. června 2019 se ale otevřou brány nové výstavy s jednoduchým názvem ZIKMUND 100. Ta nabídne návštěvníkům unikátní fotografický a cestovatelský projekt vycházející z druhé cesty slavné dvojice Hanzelka a Zikmund. Právě fotografie z cesty po Asii si vybrala dvojice mladých cestovatelů Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek z Plzně a rozhodla se v roce 2018 navštívit a vyfotit místa, která před 60 lety zdokumentovali jejich starší kolegové.

„Výstava nabídne sto párů fotografií – jednu sadu z archívu H+Z a druhou ze současnosti,“ představil projekt ředitel Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně Pavel Hrubec. „Společně vydávají úžasné svědectví o tom, jak moc – anebo jak málo – se za šest desetiletí proměnil asijský kontinent.“

Myšlenka projektu se zrodila z přání L. Sochy a T. Vaňourka vyjádřit úctu vzorům několika generací československých cestovatelů. Pro oba bylo velkým zadostiučiněním, když mohli při oslavě 100. narozenin Miroslava Zikmunda osobně předat oslavenci jednu ze svých fotografií. „Kromě toho, že zachycuje přesně místo na Sumatře, kde fotili jejich předchůdci, je na fotografii i vnučka ženy, kterou s M. Zikmundem před více než půl stoletím zachytil objektiv Jiřího Hanzelky,“ říká Magdalena Preiningerová z Klubu H+Z, jenž je po MJVM Zlín a Bodhi Style dalším z pořadatelů výstavy.

Výstava budou k vidění od 1. června do 31. července v objektu tzv. bývalé svitovské brány na ulici J. A. Bati v továrním areálu. Spolu s fotografiemi budou vystaveny i některé trojrozměrné předměty ze sbírek muzea a v místě bude i projekce krátkého filmu natočeného L. Sochou a T. Vaňourkem během cesty v roce 2018. Celý projekt doplňuje i vydání knihy Zikmund 100 a dokončení filmu Cesta jako žádná ze sta. Záštitu nad výstavou převzali hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, primátor Zlína Jiří Korec a primátor Plzně Martin Baxa, výstavu rovněž podpořila řada partnerů.

Podrobnější informace nalezte níže v sekce Nadcházející akce nebo na našem facebookovém profilu ZIKMUND100

Pokud máte zájem o naší přednášku, kontaktujte nás na    booking@z100.cz

NADCHÁZEJÍCÍ AKCE

MEDIA

VÝSTUPY

Cesta vede přes země Asie a Evropy a byla pečlivě vybrána s pomocí Národního Technického Muzea a Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.V průběhu tohoto jedinečného projektu navazujícího na nejvýznamnější úspěchy českých cestovatelů vznikne několik výstupů, které budou mít samostatné využití v různých formátech kulturního a sociálního života nejen v České republice.

100x FOTO

100 velkoformatových fotoprodukci, které retrospektivně konfrontují místa zdokumentovaná pány Zikmundem a Hanzelkou v letech 1959 – 1964. Produkce outdoor výstavy ve veřejných prostranstvích města Plzně.

Z100 TOUR

a) komponované večery – v případě hlavních partnerů brandování vybrané zastávky Z100 tour
b) výstavy – speciální výstavy nebo vernisáže v prostorách partnerů
c) projekce – soukromé promítání

FILM

Cestou ve stopách Hanzelky a Zikmunda Lukáše a Tomáše doprovázel filmový štáb. Společně natáčeli např. v Turecku, Nepálu, Indii, Sumatře, Palau Nias, Kamčatce, nebo ruské Sibiři.

KNIHA

Ve spolupráci se nakladatelstvím Albatros vychází kniha Zikmund100, která čerpá především ze zajímavých zážitků zaznamenaných v denících Vaňourka a Sochy.

ON-LINE

Online content dohodnutý počet unikátních fotografií spojených s PARTNEREM, video making-of s obsahem brandu i produktu, vybraný počet sekundových atmosférových videí spojených s partnerem.

WORKSHOP

Komponovaný program – spojení přednášky, debaty a předání zkušeností, přímo s tvůrci a protagonisty.
Pokud máte zájem o naší přednášku, kontaktujte nás na    booking@z100.cz