VÝSTAVA ZIKMUND100

Výstava je koncipována k příležitosti návratu cestovatelů a jubilejním narozeninám Miroslava Zikmunda. Ten v únoru 2019 oslaví 100 let. Výstava začíná 17.2. Výstava proběhne v Plzni, jež je nejen rodištěm cestovatele Zikmunda, ale také startovním místem cestovatelů Sochy a Vaňourka, konkrétně v kulturním centru Papírna. Její koncept pojímá nejen retrospektivní fotografickou prezentaci současných a tehdejších míst na zvolené cestě (autoři projektu spolu s Miroslavem Zikmundem vybrali ve zlínských archivech přes 150 původní fotografií, jež udávali jejich cestě směr), ale současně zprostředkuje návštěvníkům možnost nahlédnout do zemí formou ochutnávek tamních jídel, prezentací místních zvyků či různých předmětů (náboženských, pracovních, …). Výstava bude poutavým způsobem představovat nejen artefakty ze současné cesty, ale i z původní cesty Zikmunda a Hanzelky. Návštěvníci si tak budou moci projít euroasijskou cestu všemi smysly.

Soboty a Neděle od 10:00 do 20:00. Program “5 smyslů” vždy od 14:00 do 18:00.

Pondělí od 14:00 do 18:00.

Podrobnější informace nalezte níže v sekce Nadcházející akce nebo na našem facebookovém profilu ZIKMUND100

Pokud máte zájem o naší přednášku, kontaktujte nás na    booking@z100.cz

NADCHÁZEJÍCÍ AKCE

MEDIA

VÝSTUPY

Cesta vede přes země Asie a Evropy a byla pečlivě vybrána s pomocí Národního Technického Muzea a Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.V průběhu tohoto jedinečného projektu navazujícího na nejvýznamnější úspěchy českých cestovatelů vznikne několik výstupů, které budou mít samostatné využití v různých formátech kulturního a sociálního života nejen v České republice.

100x FOTO

100 velkoformatových fotoprodukci, které retrospektivně konfrontují místa zdokumentovaná pány Zikmundem a Hanzelkou v letech 1959 – 1964. Produkce outdoor výstavy ve veřejných prostranstvích města Plzně.

Z100 TOUR

a) komponované večery – v případě hlavních partnerů brandování vybrané zastávky Z100 tour
b) výstavy – speciální výstavy nebo vernisáže v prostorách partnerů
c) projekce – soukromé promítání

FILM

Cestou ve stopách Hanzelky a Zikmunda Lukáše a Tomáše doprovázel filmový štáb. Společně natáčeli např. v Turecku, Nepálu, Indii, Sumatře, Palau Nias, Kamčatce, nebo ruské Sibiři.

KNIHA

Ve spolupráci se nakladatelstvím Albatros vychází kniha Zikmund100, která čerpá především ze zajímavých zážitků zaznamenaných v denících Vaňourka a Sochy.

ON-LINE

Online content dohodnutý počet unikátních fotografií spojených s PARTNEREM, video making-of s obsahem brandu i produktu, vybraný počet sekundových atmosférových videí spojených s partnerem.

WORKSHOP

Komponovaný program – spojení přednášky, debaty a předání zkušeností, přímo s tvůrci a protagonisty.
Pokud máte zájem o naší přednášku, kontaktujte nás na    booking@z100.cz