Šumava

Výtejte v Národním parku Šumava

BACK

ČESKÁ REPUBLIKA

Šumava2018-03-27T07:13:12+00:00

Project Description

Česká Republika

ŠUMAVA

Šumava je pohoří na v západních Čechách táhnoucí se po hranici České republiky a Německa. Je to nádherná oblast hlubokých lesů, turistických tras a malebných vesniček v letních měsících. Pravou tvář ale ukáže v zimě. Rodinné lyžařské areály, rozlehlé běžkařské trasy a jako bonus ledovcová jezera a ledopády. celou oblast vystihují přírodní scenérie doplněné o domácí restaurace a sportovní vyžití takže se pro Vás Šumava stane místem aktivního odpočinku i poznávání.

Praktické informace

PŘIJEZD

Z Plzně zapůjčeným autem 1000kč/den 1h 30m nebo vlakem do stanice Špičák cca 1 hod 50min, 150kč

Ubytování

Železná Ruda nabízí nepřeberné množství penzionů v cenách od 300 po 1000kč/noc. Stejně tak Airbnb. V zimním období si pobyt naplánujte z důvodu kapacit.

Strava

Vyzkoušejte místní české restaurace, které najdete vždy kousek od sjezdovek nebo turistických tras. Sladkou tečku si vychutnejte v cukrárně Cafe Charlotte!

Podnebí

Šumava v létě nabízí teploty kolem 20C a v zimě teploty kolem -5C a krásné sněhové podmínky, které většinou přetrvávají celou zimu.

Tip na výlet

Černé a Čertovo jezero na běžkách nebo pěšky, z trasy vybočte a prohlédněte si vodopád ( v zimě ledopád). Jezero Laka a další přírodní úkazy. tady si nikdy nevyberete špatně.

Zábava

Vyhledávejte restaurace se znakem Pilsner Urquell a zpříjemněte si turistiku nebo rekreační sport jejich poznáváním. Zastávka na dva šnyty v každé z nich Vás příjemně naladí a mírný a klidný noční život v Železné Rudě.

ZIKMUND 100
ZIKMUND 100 je projekt, který mapuje cestu pánů Zikmunda a Hanzelky z let 1959 – 1964 a přináší dokumentaci z restrospektivního pohledu s odstupem 54 let.

Contact Info

12345 North Main Street

Phone: 1.888.678.9876

Web: https://avada.theme-fusion.com