Plzeňský kraj

Metropolitní, vesnický i kulturní pivní ráj

BACK

ČESKÁ REPUBLIKA

Plzeňský kraj2018-03-20T12:13:21+00:00

Project Description

Česká Republika

PLZEŇSKÝ KRAJ

Plzeňský kraj leží na jihozápadě Čech a v jeho čele hrdě vládne metropolitní město Plzeň – dříve průmyslové centrum a dnes kulturní středobod české republiky. Navzdory 2. sv válce a temné éře komunismu je dnes Plzeň krásné historické a zároveň moderní město, které se bleskově rozvíjí. Okouzlí Vás pohostinstvím, sportem a kulturou. Když se vzdálíte jen několik desítek minut z Plzně narazíte na nádherné a malebné vesničky s dlouhou a pestrou historií, stejně tak jsou v okolí hluboké a krásné lesy, údolí řek a malebné rybníky.

Praktické informace

PŘIJEZD

Letiště Václava Havla PRG je frekventovaným spoj ze všech velkých Evropských letišť. Můžete také využít spojení do Mnichova MUC a autobusem do Plzně.

Ubytování

Plzeň nabízí spoustu hotelů a hostelů, ale doporučujeme využít Airbnb v centru Plzně v ceně 800kčkč/noc. V menších městech jsou na objednávku penziony v ceně do 500kč/noc.

Strava

Místní kuchyně je lahodná a pestrá. Tradiční české pokrmy v ceně do 150kč a pivo do 50kč. Nedoporučujeme hotelové restaurace, ale tradiční pivnice nebo návštěvu hospod a letních grilovacích večerů nebo zimních českých zabijaček.

Podnebí

Podnebí je mírné a střídají se 4 roční období. Krásné a teplé léto od května do září s teplotami 22C a zima od prosince do března s občasným sněžením a teplotou 0C.

Tip na výlet

Pivovarské prohlídky v Plzni v ceně 180kč/osoba. Trek údolím řeky střely na celý den v letních měsících zakončený v Rabštejn nad Střelou v penzionu u Laury. Fotbalové utkání velmi vysoké úrovně v Plasích na hřišti každou neděli.

Zábava

Letní období v regionu je plné hudebních festivalů a tématických akcí. V zimních měsících oplývá divadelními a koncertními představeními.

ZIKMUND 100
ZIKMUND 100 je projekt, který mapuje cestu pánů Zikmunda a Hanzelky z let 1959 – 1964 a přináší dokumentaci z restrospektivního pohledu s odstupem 54 let.

Contact Info

12345 North Main Street

Phone: 1.888.678.9876

Web: https://avada.theme-fusion.com