ČESKÁ REPUBLIKA

V českých městech a vesnicích najdete jen radost ze života.

READ MORE

ZPÁTKY NA MAPU

Česká Republika2018-03-27T07:28:29+00:00

VÍTEJTE V ČESKÉ REPUBLICE

Malá země s velkým srdcem, malý národ, velké myšlenky. Toto je historická a přírodní perla v samém centru evropy.

POPIS ZEMĚ

Česká republika – hrdá a malá země v srdci Evropy protkaná bohatou i chmurnou historií. Země překrásných nížin a údolí, malebných řek spolu s historickými městy, jde ruku v ruce s prvky moderní doby. Češi nikdy nedají dopustit na svoje bohatství, které netkví v přírodních zdrojích, ale v jejich hodnotách a srdcích. Tak malý národ s tak silnou láskou k hokeji, fotbalu a pivu – jen k tomu plzeňskému.

Ke vstupu do České Republiky je vyžadován cestovní pas platny  min.šest měsíců po vstupu na uzemí České Republiky
Jednotné schengenské (krátkodobé) vízum opravňuje k pobytu na území států schengenského prostoru po dobu v něm vyznačenou, nejdéle 90 dnů. Uděluje se pro jeden vstup (jednorázové), pro dva vstupy nebo pro více vstupů (multiple) a jako letištní průjezdní. Ve výjimečných případech se schengenské (krátkodobé) vízum uděluje s omezenou územní platností pouze pro státy v něm uvedené, příp. pouze pro ČR.

Letiště Václava Havla PRG je frekventovaným spoj z všech velkých Evropských letišť. Můžete také využít spojení do Mnichova MUC a autobusem do Plzně

ČESKÁ REPUBLIKA JE ŠESTOU NEJBEZPEČNĚJŠÍ ZEMÍ SVĚTA
Světový index míru každoročně nabízí komplexní pohled na posouzení jednotlivých zemí planety z hlediska jejich mírumilovnosti. Index posuzuje celkem 23 kritérií, která definují vnitřní i vnější mírové podmínky a také celkovou bezpečnost země. Vědci zkoumají faktory, jako je například úroveň násilí a kriminality v zemi, teroristickou aktivitu, pravděpodobnost násilných demonstrací, politickou stabilitu, počet policistů, velikost armády, armádní výdaje, mezinárodní i vnitrostátní konflikty.

Není povinné žádné očkování

0km²
Rozloha
0
Počet obyvatel
0m n.m.
Nejvyšší bod

POZNEJTE S NÁMI ČESKOU REPUBLIKU

PLZEŇSKÝ KRAJ
ŠUMAVA
JIŽNÍ MORAVA

POSTŘEHY MIROSLAVA ZIKMUNDA A JIŘÍHO HANZELKY

Druhá cesta inženýrů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky vede tentokrát přes Blízký východ, monzunovou Asii, Indonésii, Japonsko a asijskou část bývalého Sovětského svazu. Dvojice legendárních cestovatelů vyrazila ve dvou vozech Tatra 805 v roce 1959 a do Československa se vrátila roku 1964. Z jejich obdivuhodného počinu vzešla celá řada reportáží, rozhlasových relací a celovečerních dokumentárních filmů.

„Asi by bylo pěkné, kdybych řekl, že v tom vězela už odmalička moje touha cestovat. Vůbec ne. V přání dojet co nejdál byla spíš zvídavost a snaha vidět víc, vědět to, co ostatní nevědí. Tento rys – vědět, jak se věci doopravdy mají – mne provází celý život.“

Miroslav Zikmund

Contact Info

12345 North Main Street

Phone: 1.888.678.9876

Web: https://avada.theme-fusion.com